ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12994090
*
nr 1299 4090
Spegel
jugenddekor, 84x60 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:57:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/12 10:50:20
1
200 kr
2/1 21:25:59
2
150 kr
2/1 21:25:59
1
200 kr (Budbetjänt)
2/1 21:26:27
2
300 kr
5/1 22:21:49
3
300 kr
5/1 22:21:49
2
300 kr (Budbetjänt)
5/1 22:22:04
3
350 kr
6/1 20:24:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugenddekor spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1299 4090
Spegel
jugenddekor, 84x60 cm
Kondition: slitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/12 10:50:20 | 1 | 200 kr |
| 2/1 21:25:59 | 2 | 150 kr |
| 2/1 21:25:59 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 2/1 21:26:27 | 2 | 300 kr |
| 5/1 22:21:49 | 3 | 300 kr |
| 5/1 22:21:49 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 5/1 22:22:04 | 3 | 350 kr |
| 6/1 20:24:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugenddekor spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



